Czym jest polaryzacja i dlaczego przynosi sukces?

Kto uważnie słuchał na lekcjach fizyki w liceum, ten może już teraz zakończyć czytanie. Kto jednak przespał te niezwykle cenne informacje, niech uważnie zapozna się ze zjawiskiem polaryzacji! Ten efekt został wykorzystany przez inżynierów marki Blueseventy, którzy stworzyli coś, co może pomóc pływakom w wodnej rywalizacji. Jak to działa?

Poteoretyzujmy…

Polaryzacja – właściwość fali poprzecznej dotycząca uporządkowanej relacji między kierunkiem oscylacji zaburzenia a kierunkiem rozchodzenia się fali. Polaryzacją nazywa się również proces osiągania określonego stanu polaryzacji.”

500px-Wire-grid-polarizer.svg

Wróćmy jednak do języka polskiego. Polaryzacja jest związana z rozchodzeniem się światła. Obraz widziany przez soczewką ma być wyraźny, dlatego ten efekt musi być uporządkowany w dwóch kierunkach. Światło padające w pionie pozwala nam widzieć kolory i kształty. Niezwykle istotne jest unormowanie tej kwestii w poziomie – to tutaj mogą pojawić się smugi i rozmazania umożliwiające nam dokładne postrzeganie obrazów. Na ratunek wtedy zgłaszają się soczewki polaryzacyjne, które przeciwdziałają oślepianiu i nieostrości. Zakładając te soczewki, świat staje się zdecydowanie wyraźniejszy. Gołym okiem nie można zobaczyć tak nasyconych i ostrych barw. Tak działa nasz organizm i drobne cząsteczki w atmosferze – wszystko jest rozmazywane na naszą niekorzyść, pokazując, że ludzie oko nie jest doskonałym organem… Polaryzacja udowodni Ci, że niebo jest bardziej niebieskie, niż myślałeś. To doskonałe rozwiązanie dla niektórych kierowców! Być może dzięki polaryzacji odkryją, że sygnalizacja właśnie zmieniła kolor na piękną zieleń zachęcającą do jazdy…

Podwodny świat z okularkami

Pływacy to jedna z grup, którym taki produkt szczególnie przypadnie do gustu. Okularki z polaryzacją minimalizują refleksy wodne, dzięki czemu można poczuć się pewniej podczas zmagań. Taka ochrona oczu i wyostrzenie zmysłów sprawi, że sportowiec zobaczy dużo więcej niż rywal. Lepsza widoczność na sukces – to możliwe dzięki okularkom z polaryzacją!

pol_pl_BLUESEVENTY-Okularki-z-polaryzacja-HYDRA-VISION-Bialo-Czarne-558_2